OTRIVIN NASAL 0,1% ОТРИВИН НАЗАЛ Спрей за нос 10 мл, GSK
- Спрей за нос
- Ксилометазолинов хидрохлорид
- Отбъбва носната лигавица
- Отпушва носа само след 2 минути
- Действа до 12 часа
- Предотвратява сухотата и дразнението
- За възрастни и деца над 12 години
- 10 мл
OTRIVIN NASAL 0,1% ОТРИВИН НАЗАЛ Спрей за нос. Назален деконгестант, съдържащ активно вещество ксилометазолин. Бързо отпушва носа и спомага за отстраняването на блокиращият лигавицата секрет. Хидратираща формула предотвратяваща сухотата и дразненето на носната лигавица. Използва за облекчаване на дишането при запушен нос, причинен от простудни заболявания, сенна хрема или други алергични ринити, синузити. Ефектът на Отривин започва в рамките на 2 минути и продължава 12 часа. Подходящ за хора с чувствителна носна лигавица. Приложени в носа, капките може да се използват и при възпаление на ухото, за да подпомогнат отбъбването на назофарингеалната лигавица, покриваща носните пътища и гърлото. Ксилометазолинът намалява инфекциозната активност на човешкия риновирус, причинител на простудни заболявания.
За възрастни и юноши над 12 години.
Характеристики
Баркод: | 5054563182197 |
---|
Възрастни и юноши над 12 години: 1 впръскване във всяка ноздра до 3 пъти дневно.
Не превишавайте максимум от 3 впръсквания дневно във всяка ноздра.
Последната доза може да се приложи преди лягане.
Почистете носа.
Отстранете предпазната капачка.
Преди първа употреба извършете няколко напомпвания до появата на спрей във въздуха.
При последващо приложение, дозиращата спрей помпа ще бъде готова за употреба.
Бъдете много внимателни да не пръснете в очите или устата.
Дръжте изправен флакона, като поставите палеца в основата му, а накрайника между пръстите.
Наклонете се леко напред и поставете накрайника в ноздрата.
Натиснете и едновременно с това вдишайте леко през носа.
Повторете и в другата ноздра.
Почистете и подсушете накрайника, преди да поставите предпазната капачка непосредствено след употреба.
За да се избегне възможно разпространение на инфекция, Отривин трябва да се използва само от един пациент.
Активното вещество: ксилометазолинов хидрохлорид. Всеки мл съдържа 1 мг ксилометазолинов хидрохлорид.
Други съставки: натриев дихидрогенфосфат, дихидрат, динатриев фосфат додекахидрат, динатриев едетат, бензалкониев хлорид, сорбитол 70%, метилхидроксипропилцелулоза (хидратираща съставка), натриев хлорид, пречистена вода.
Продуктът не е подходящ за деца под 12 годишна възрас, бременни и кърмещи жени.
Да не се използва при наличие на свръхчувствителност към ксилометазолинов хидрохлорид или към някоя от останалите съставки.
Продължителната и прекомерна употреба на продукта може да доведе до повторно запушване на носа или влошаване.
Да не се превишава препоръчителната доза, особено при деца и много възрастни пациенти.
Ако получавате някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете вашият лекар или фармацевт.
Съхранявайте на сухо и проветриво място, при температури до 25°C.
Съхранявайте на място недостъпно за деца.
Да не се използва след изтичане на срока на годност.